Березівська сільська рада була створена у 1949 році. Сільськарада являється представницьким, виборним органом місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Виконавчим органом ради є сільськвиконком, тобто органом, який відповідно до Конституції України та Закону "Про місцеве самоврядування" створений сільською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених законом. Він являється підконтрольним та підзвітним сільській раді.
Головною посадовою особою є сільський голова. Він обирається на основі загального виборчого права та шляхом таємного голосування на чотири роки і здійснює свої повноваження на постійній основі. Сільський голова очолює також виконавчий комітет та головує на його засіданнях.
Щодо матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, то ним є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, позабюджетні цільові (в тому числі валютні) та інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальної громади міста, а також суб'єкти власності, що перебувають в управлінні районної та обласної ради.
Сільська рада має повноваження розглядати і вирішувати питання, які Конституція України та інші закони відносять до її відання. Виключна компетенція сільської ради полягає в її пленарних засіданнях, де вирішуються питання, що стосуються місцевих податків та зборів; торгівлі; створення, ліквідації та реорганізації підприємств; надання пільг по сплаті місцевих податків та зборів; управління майном, що належить комунальній власності територіальної громади; регулювання земельних відносин; ставок земельного податку та розмірів плати за природні ресурси; створення нових об'єктів; містобудівної документації; передачі права власності; встановлення нормативів централізації коштів від земельного податку; тощо. Сесії сільської ради проводяться один раз на місяць, але визначеного дня не мають, тому дата назначається кожного разу окремо, (увесь інший час працюють постійні комісії).
До повноважень сільськвиконкому належать повноваження у сфері соціально-економічного та культурного розвитку, планування та обліку; повноваження в галузі бюджету, фінансів та цін; повноваження щодо управління комунальною власністю; повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту та зв'язку; повноваження у галузі будівництва; повноваження у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури та спорту; тощо. Засідання сільськвиконкому проводяться раз на місяць і мають визначений день - 4-та середа місяця. До складу виконкому входять 9 членів, які призначаються сільським головою і являються не лише працівниками сільської ради, але й представляють інші служби села.
Можна також навести такий приклад роботи, як щотижневі, кожного вівторка о 10 год., наради з комунальними службами на яких розглядаються питання життєдіяльності: благоустрій, ремонт, зріз дерев, заяви та скарги жителів , тощо.
А ще певні посадові особи (сільський голова, заступник сільського голови, керуюча справами, секретар ради, спеціаліст з питань юридичного забезпечення, інженер по будівництву, інженер комунальної служби) мають прийомні дні, коли усі бажаючі мають змогу особисто побувати на прийомі, висловити свою думку та отримати консультації.
Сільську раду укомплектовано фахівцями та спеціалістами, які мають відповідну базову освіту з досвідом роботи від 3-х років. Виконавчий комітет ради має наступні посади: сільський голова, секретар ради, землевпорядник сільськвиконкому, спеціаліст по роботі з документами, спеціаліст 1 категорії з питань юридичного забезпечення, друкарка.
Кваліфікація співробітників сільської ради постійно перевіряється: згідно законодавства посадові особи місцевого самоврядування один раз на 4 роки проходять атестацію. Періодично проводяться та відвідуються службовцями також спеціалізовані семінари для підвищення рівня професіоналізму. Усім співробітникам сільської ради присвоєні певні категорії та ранги, згідно законодавства.